Sedmitečná, bobíci a jiné škatulky

Napsal Vlcacka (») 7. 9. 2016 v kategorii Životní legrácky, přečteno: 452×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

„Zasranej nácku!“ „Ty pojebaný židofašistický havloidní sluníčko!“ „Magore!“ „Psychopate!“ „Nevidím problém v tom, je přijmout všechny.“ „Tak si je vem domů, když je tu chceš!“ „Pan Okamura/Konvička/Hampl ví, jak s nima zatočí!“ „Až tady muslimáci budou, tak uvidíte, jak vám zatopěj!“ Už zhruba druhým rokem vězí nejen mezi českým národem trhlina, kterou různí vykukové, mezi které patří i pan prezident, pomocí velkých krumpáčů populismu a dezinformace prohlubují. A do toho nás vrchní kormidelník pomalu, ale jistě navádí zpátky na východ. Však pod laskavým působením SSSR bylo přeci dobře, ne? Proč se tedy víc než pomyslných útoků mohamedánských hord bojím vlastních spoluobčanů? A proč ten pocit den za dnem, zprávu za zprávou sílí?

Nebudu tady šířit žádnou pozitivní propagandu, kterou bych horovala k nekritickému přijímání jakýchkoliv migrantů. Je jedno, jestli jde o Syřany, obyvatele Střední Afriky, Slováky, Ukrajince nebo Australany, případně Brity. Každý přistěhovalec by se měl pořádně prověřit, a pokud jde o osobu nedůvěryhodnou, pá pá, vrať se, odkud jsi přišel. Ale vadí mi, že z jedné i druhé strany se vede debata pod vlnou emocí, která pak eskaluje k vulgaritám a vyhrožování, ať už smrtí nebo zatčením. Takže si s dovolením sestavím takovou hitparádu nejprofláklejších hlášek a co na to je většinou dobré odpovědět, když ještě vám jako oponentovi nebouchly saze. Pokud ano, tak už to řešte, jak chcete. A ano. Vím, že je to těžké. MOC těžké.

„Statisíce uprchlíků v Evropě? Islamizace Evropy se blíží!“

No, neblíží, jak si všichni ti naši zachránci republiky rádi vymalovávají. V Evropě je mnoho potomků rodin z bývalých francouzských, švýcarských, holandských a belgických kolonií, pár Indů by se určitě taky našlo, o tureckých původně gastarbeiterech nemluvě. Ale pokud by všichni najednou „procitli“ a jali se islamizovat Evropu, věřte mi, že bychom tu už nebyli. Což se co? Neděje. I díky tomuto faktu není těžké si domyslet, že většina muslimů jsou prostě slušní lidé, co se chtějí uživit, mít rodiny a dobrý život. Což promiňte, ale není zločin. A určitě kvůli tomu není třeba prudit například jistou teplickou studentku, když máme v ústavě zakotvenu svobodu náboženského vyznání, a která naopak se svým otcem pracuje na zlepšení soužití mezi muslimskou komunitou a ostatními obyvateli.

„Terorista rovná se muslim“

Poslední dobou se bohužel zdá, že ano. Ale je třeba si uvědomit, kde to nejvíce vře. Podle téhle mapy https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210235190097588&set=a.1546554265195.71318.1275192935&type=3&theater jsme klidnou lagunou v rozbouřeném moři světa. Nejvíce útoků je na Středním Východě a v Jižní Asii. A co se týče tohoto grafu, http://www.datagraver.com/case/islamic-terrorism-in-western-europe je vidět, že útoky inspirované islámem mají naprosto zlomkový podíl. Takže opět mají chlapci a dívky hájící češství smůlu. Chápeme, že už jsou tak zoufalí, že pak spáchají demoverzi útoku IS sami, ale kruciš, milá IMK, vede vás vysokoškolák, tak aspoň vlajku jste mohli natisknout správně.

 „Si je vem domů! Já jdu radši sbírat víčka na naše děti!“

Nevezmu. Nemůžu. Protože bych musela propustit zvířata (čili bych vyráběla další uprchlíky, byť čtyřnohé) a část rodiny, což bych jim prostě udělat nemohla. Stejně jako bych si nevzala vás nebo jakéhokoliv bezdomovce z Hlaváku. Vaší staré možná nevadí, když přijdete ve tři ráno ožralí z hospody, no mně by to vadilo fest. Každý máme jiné návyky a je to jedno, že jste Čech, Němec, Brit, muslim, křesťan, vegan nebo buddhista. A každý člověk potřebuje určitý prostor k životu. Já třeba miluju své kamarády, ale jako by oni nechtěli žít se mnou (jsem líné, přisprostlé uřvané prase), tak já bych nechtěla žít s nimi. Je to normální. Víte, jak byste šíleli, kdybych se k vám nakvartýrovala se svou tunou knížek, vystřihovánek, per a zápisníků? To by byla pěkná bezohlednost.

          Sbírání víček je taková charita light. Je to barevné, vypadá to dobře a je toho plný pytel, prostě hezčí než chladný transfer jedniček a nul v internetovém bankovnictví nebo jedna trapná placatá bankovka, kterou zaplatíte složenku. Jenže za kilo plastu dneska dostanete nula nula prd a tak jsou ty méně stylové způsoby podpory charity jaksi… užitečnější. A navíc se neupijete sodovkou k smrti. Tak nebuďte trubky a posílejte prachy, když už si jednou za uherský rok chcete hrát na samaritány.

„Přivítejme všechny uprchlíky!“¨

Nemožné, už z výše napsaných důvodů a znovu budu opakovat, schvalovací mechanika má platit pro všechny imigranty bez ohledu na barvu pleti, vyznání nebo krajinu původu. Je jasné, že s tisícem slušných lidí přijde do Evropy několik zmetků. Nevěřit, že se tak neděje, nedokážu ani já, jindy dost naivní a dobromyslný člověk. Ale pokud se po stopách teroristických činů posledních dní vydáme trochu důkladněji, většinou je mají na svědomí hlavně psychicky nemocní lidé. Abychom nebyli pozadu i u nás, stačí zmínit přestřelku v hospodě v Uherském Brodě, vražda ženy pomatenou osobou na pražském Smíchově, postřelení exekutora a asistující osoby v Ostravě nebo onen nešťastně zamilovaný pilot Germanwings, který s sebou vzal 149 lidí.

       Samozřejmě u atentátníků muslimského původu se k činům přihlásí Islámský stát, byť s tím nakonec nemá nic společného. Byli by blbí, kdyby ne, nesmírně jim to posiluje kredit hrůzyplného a obávaného spolku. No a pak jenom stačí, když proti nim bojují ženské, nebo je střelíte kulkou namočenou v prasečí krvi a ejhle, aura drsňáka bojovníka je tatam.

Pokud se někdo zlobí, že migranti dostávají v Německu, Švédsku, Francii tolik a tolik peněz na podporu, milí stěžovatelé, dohledejte si, kolik tam stojí věci běžné denní potřeby plus bydlení, doprava… a zjistíte, že se ty prachy vrací zpátky do finančního koloběhu. Čili po milionté prvé opakuji – bezmezné vítání všech je stejné chucpe jako myšlenka izolace, vystavění drátěného plotu a obnova pohraničníků. Co když takový strážce hranic (hypoteticky) zastřelí omylem (hypoteticky) nějakého národovce? Chodí třeba emisarka Doněcké lidové republiky (hypoteticky) do lesa na hříbky? Neozbrojená? Nu, pravda, tam ji může picnout i nametený fořt.

 „Ať si táhnou domů. Proč nebojujou za svou zemi a svého prezidenta?“

Podívejte, i když nejsem příznivkyní Miloše Zemana, pořád je to slabý odvar proti tomu, co svému lidu dělá Bašár Asad. Tenhle článek doporučuju přečíst na vlastní nebezpečí, protože je dost krutý a jestli je jenom zpoloviny pravdivý, nedivím se lidem, že nejsou ochotni bránit prezidenta, jehož vojáci vám zítra můžou přijít zajmout, zabít nebo umučit rodinu. https://www.freemag.one/2016/07/15/stinovi-lekari/ Nebojím se přiznat, že jsem o tom článku pak přemýšlela hodně, hodně dlouho.

          Já jako pecivál a introvert si hodně vážím lidí, kteří doslova „zvednou prdel“ a jedou se podívat k jádru pudla. Tohle udělal cestovatel Dan Přibáň ohledně utečeneckých táborů v Evropě, tohle dělá slečna Všelichová https://video.aktualne.cz/dvtv/asi-jsem-teroristka-umim-rozebrat-samopal-chci-kurdum-pomoci/r~cd9764ec736b11e6851c002590604f2e/ a ono ejhle, realita vypadá drobet jinak, než nám česká média podsouvají. Hrozně moc se mi líbila pasáž v jednom rozhovoru z takového utečeneckého tábora, kde byl vyzpovídán postarší manželský pár a zaznělo v něm cosi ve smyslu, že též byli přesvědčeni, že jsou uprchlíci pouze mladí silní muži s telefony, ale prostě se zvedli, přijeli a zjistili, že to tak není. Čili co nejkvalitnější zjišťování informací a nejen těch, co se hodí do vašeho pohledu na věc je velmi užitečné. Nechci snižovat problémy s migranty ve Francii, řidičů mezinárodní kamionové přepravy je mi v této situaci nesmírně líto, ale to už je prostě na schopnosti bezpečnostních složek té či dané země. Totéž u migranta, který ve Švédsku zavraždil ošetřovatelku. Nebo chlapa, co posekal mačetou cestující v Německu. Jsem z celého srdce ráda, že ti hajzlové sedí za katrem nebo jsou mrtví. Ale zákaz burkin či restrikce ohledně osobních zbraní válku s terorismem Evropa nevyhraje. Ti idioti si kvéry opatří, když budou chtít, i tak.

„To je mluvčí prezidenta, ten to zase řekl, aby všechny slušný lidi urazil…“

Pojem „slušný člověk“ je vůbec velmi zajímavý, nehledě na Mluvčáčka. Protože ho používají obě strany, ať už ty radikálnější nebo umírněnější. Nechci je dělit na sluníčkáře nebo fobíky, protože mezi oběma "skupinami" mám své přátele a pokud je znám z reálu, případně mi nesdílejí na sociální síť koniny nejhrubšího kalibru (nebo pokud sdílejí, dokáží o nich aspoň slušně debatovat), zůstanou tam, kde jsou. Mimochodem, sama jsem v dobré víře nasdílela pár pozitivně laděných hoaxů. Je to všude! Úplná epidemie!

            Ale vraťme se k pojmu „slušný člověk“. Pro někoho je to ten, který se logicky zastává názorů z Hradu a jiných lokalit, bojí se uprchlíků/muslimů/cikánů a chrání naše křesťanské hodnoty, což je pivo, buřty a nenávist, jak zpíval nebožtík Petr Hapka a zpíval to dobře. V sekulárním státě. Jen tak mimochodem, pivo nepiju a po tlustém vepřovém mám řídký případ s hustým běháním. Jsem tedy podle těchto měřítek islamistka? Teda lidi, o této tajné identitě jsem fakt nevěděla, díky mému příjmení jsem spíš čekala přihlášku do nějaké té pěkné náckovské strany.

          Ale zpátky k tématu. Na druhé straně je „slušný člověk“ ten, kdo adoruje Václava Havla (což nedokážu, protože vím, že se mi mnoho věcí okolo jeho osoby nelíbilo, prodejem Lucerny začínaje a kýčovitým srdíčkem konče) a kdokoliv o něm zapochybuje, je okamžitě žahnut jedovatým trnem, Kliniky, byť její chování vůči právoplatnému majiteli nemovitosti je pro mne osobně více než fascinující, nekriticky zbožňuje Naďu Savčenkovou, ale jen jako vězenkyni v Rusku, už ne jako novopečenou poslankyni ukrajinského parlamentu (ono postavit se do politiky jako chráněnkyně Julie Tymošenkové je docela zajímavý status), Putin je pro ně ztělesnění ďábla (což není, je to jenom bezohledný idiot a paličatý vůl, za což pyká jeho národ a fakt by nemusel). Možná by bylo fajn, aby se „slušný člověk“ z jedné strany a „slušný člověk“ z druhé strany setkali u piva, vína, kafe, limčy, nechali stranou strategii „jak mi přijdeš na voči, rozbiju ti držku“ a prostě pokecali. Možná by totiž zjistili, že se některé jejich názory docela kryjí.

          To co teď napíšu, málokdo rád uslyší, ale je to pravda. Můžou si za to obě strany stejně a to včetně mé maličkosti. Zatímco intelektuální elita se povýšeně usmívá nad hloupostí pracujících a méně vzdělaných mas, které jsou na zmanipulování zkrátka citlivější, člověk krmený ze všech stran poplašnými zprávami (a to si pište, že se toho senzacechtivá média jen tak nepustí) je neuvěřitelně snadnou kořistí populistických dravců. Pokud to myslíte opravdu vážně, je-li to možné a neskončí-li to návštěvou místní pohotovosti nebo dokonce nemocnice či márnice, promluvte si s oponentem face to face. Protože skrz klávesnici dokážete vyplodit takové věci, a to mluvím zase k oběma břehům, za které by na vás v reálu oponent poslal policajta, nebo byste rovnou porušovali platné zákony ČR. Stojí vám to za to? Jo, já vím, stojí, občas je fajn upustit páru na netu, stejně se s tím debilem reálně nepotkáte. 

Samozřejmě těch vypečeností v dnešní sociálněpolitické debatě napříč republikou jsou kvanta, ale to by měl tenhle článek mnoho, mnoho stránek. Snažím se svět a lidi neposuzovat černobíle, potřebuju k posouzení situace sehnat co nejvíc faktů, ale ani Zeman, ani Ovčáček, Okamura, Hollan, Klinika nebo Barnevernet nejsou středobodem vašich životů. To jste vy, vaše rodiny, vaše práce, vaši přátelé. Tak občas, když už skoro pro rudou před očima nevidíte, doporučuju od toho compu odejít, nadýchat se čerstvého vzduchu a uvědomit si, že svět je tam venku, ne na displayi či monitoru. Je pravdou, že se bojím spíš toho, až mi nějaký namakaný národovec přijde rozbít hubu, ale snad by mi někdo třeba pomohl. Jenže nemůžu žít ve strachu pořád, mám holt na práci lepší věci, které mi buď zpříjemňují, nebo znepříjemňují život, ale jsou moje. Nemůže za ně Kalousek, imigranti a ani špatné počasí.

Hlavní je totiž se z toho neposrat. Ať už je to cokoliv.

P.S. Jedna osobní perlička na závěr. Pokud jste podle oponentů „sluníčko“, určitě jste už podobný milý vzkaz dostali taky. J Nejlepší je takovému obdivovateli ani neodpovídat. Za klábosnicí každej kulturista. Ten, onen a támhleten taky.

Vzkaz

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a dvě