Co si přeji pod stromeček – edice 2016

Napsal Vlcacka (») 14. 12. 2016 v kategorii Ostatní, přečteno: 954×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinemodry-vanoce.jpg

Nějak mne nenapadá originální název pro vánoční wishlist, takže to vezmu cestou nejmenšího odporu a budu se soustředit na obsah. Varování pro zdoběnky a krasomilky – žádnou kosmetiku ani hadry tu nečekejte. Ale inspiraci doufám, že ano. 

Racing´n´roll – Martin Straka 

Fotograf a sportovní komentátor Martin Straka fotí tuzemská i zahraniční „rychlá kola“ už od osmdesátých let, tudíž měl spoustu materiálu na sestavení nádherné publikace plné černobílých fotografií. Ta vyšla letos u nakladatelství Slovart a nejen že je plná krásných snímků, ale i příběhů s nimi spojených. Pokud jste fanoušci nebo fanynky automobilových závodů, je tato kniha povinnou položkou. Kvalitní práce si ale žádá i ocenění a tak je Racing´n´roll v knihkupectvích k mání za cenu lehce nad tisíc korun. Tady je pár skvostných ukázek.

Racingroll

Stingl Miloslav: Biografie cestovatelské legendy – Adam Chroust

Nádherně zpracovaná kniha od nakladatelství Jota, kde krom fotografií najdete i mapky Stinglových cest a i reprodukci cestovatelova pasu. Publikace je nejenom sumářem života jednoho nesmírně zajímavého člověka, ale i obrazem té doby. Pokud máte rádi výpravné publikace, nadto jste fanoušky cestopisů, nebo se jimi chystáte být, doporučuji se po této knize poohlédnout. Já osobně jsem pana Stingla kdysi dávno poslouchala v pořadu Magion a pamatuji si, že mne jeho vyprávění nesmírně fascinovalo. A dobrodružné cestopisy se málokdy omrzí, spíše naopak. Tato publikace stojí u běžných knihkupců kolem tisíce korun.

Stingl

Nalož to aneb kujme pickle v kuchyni - Daniela Turecká

Jak už jsem se v jednom z minulých článků napráskala, pěstuju i na sídlišti zeleninu s bylinkami a jelikož mi jeden kamarád (díky, Edo!) poslal semínka modrých a fialových rajčat, budu příští rok bezesporu expandovat… a máma mne zabije. A co se dá se zeleninou krom konzumace za syrova a v uvařeném stavu dělat? No naložit ji! Knihu Daniely Turecké jsem zaznamenala díky tomu, že ji jedna kamarádka blogerka (zdravím Anetku!) vyhrála. A jelikož se netýká jen zeleniny, ale i sýrů, což je položka, kterou nesmírně miluji, kniha mne stoprocentně zaujala. No a pak jsem našla ještě e-shop a to už budu asi totálně v háji. Hlavně ty zápisníky… ty zápisníky…

Nalozto

Stavebnice Metal Earth

Na tuto stavebnici mne upozornil kamarád (díky, Sikare!), který vždy jeden kousek dostává buď k narozeninám, nebo k Vánocům. Nádherné předlohy jak z reálného, tak filmového nebo herního světa, cena sotva pár set, takže vás to nezruinuje a ještě si pocvičíte zručnost, protože je to zkrátka stavebnice. Mně se samozřejmě nejvíc líbí kosmická technika a (nejen) lodičky ze scifáren. A teď už pár obrázků.

Ironman

Tinlizzie

 Bici

Nůž Deejo Tatoo Black

Zjistila jsem, že můj oblíbený penvloger Stephen Brown krom per sbírá a testuje i nože. A zjistila jsem to díky recenzi na tohoto potetovaného krasavce. Nože Deejo jsou designově dost zajímavé, vyrábějí se v rozměrech 15, 27 a 37 gramů a nejen že se dají sehnat s barevnou rukojetí, ale i se světlou nebo tmavou čepelí a nadto i gravírované nebo čisté. Mně se samozřejmě líbí ty s tmavou, „potetovanou“ čepelí. Dají se sehnat i u nás, s touto povrchovou úpravou a v největším rozměru stojí kolem dvanácti set korun. Nikdy jsem na kapesní nože netrpěla, ale tenhle frajer mne okouzlil doslova na první pohled.

Deejo-obalDeejo-kridloDeejo-lebka

Deejo-colours

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a dvě